[TYLKO U NAS] M. Zwiercan: Polityka społeczna jest jednym z priorytetów rządu

Seniorów przybywa. W związku z tymi zmianami demograficznymi polityka społeczna jest jednym z priorytetów rządu. Rząd zapewnił obniżenie wieku emerytalnego, zabezpieczył wysokość emerytury, wprowadził program Leki 75 plus – powiedziała w „Rozmowach niedokończonych” poseł Małgorzata Zwiercan.

Zmienia się sytuacja demograficzna w Polsce. Rośnie liczba seniorów. Nie umknęło to uwadze rządzących, którzy skupili się na polityce senioralnej.

– Seniorów przybywa. W związku z tymi zmianami demograficznymi polityka społeczna jest jednym z priorytetów rządu. Rząd zapewnił on obniżenie wieku emerytalnego, zabezpieczył wysokość emerytury, wprowadził program Leki 75 plus – to 574 mln zł, które seniorzy zostawili we własnych portfelach – podkreśliła poseł Małgorzata Zwiercan.

Poza tymi projektami rząd opracował również szereg programów wspierających seniorów.

– Program ASOS (Aktywizacji Społecznej Osób Starszych – przyp. RIRM) jest jednym z programów rządowych. Jest również Senior plus. Rząd stworzył także program Opieka 75 plus – wskazała.

Kluczową zmianą w podejściu do polityki senioralnej było już samo nawiązanie dialogu z osobami zainteresowanymi.

– Cenię to, że rząd podjął dialog. To jest najważniejsze. Nie chcę nikogo obrażać, ale poprzedni rząd praktycznie nie rozmawiał z seniorami – podkreślił Kordian Kulaszewicz, prezes Fundacji „Adaptacja”.

Całość programu „Rozmowy niedokończone” z udziałem poseł Zwiercan i prezesa Kulaszewicza można zobaczyć [tutaj].

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl