fot. PAP/EPA

J. Biden: Sankcje przeciwko Rosji będą zależeć od skali agresji; zwiększymy obecność sił w Polsce

Ponowna inwazja na Ukrainę będzie katastrofą dla Rosji. Putin nigdy nie widział takich sankcji, jakie mu obiecałem – powiedział w środę prezydent USA, Joe Biden.

Prezydent Stanów Zjednoczonych zaznaczył, że konsekwencje mogą być mniejsze w przypadku „mniejszego najazdu”. Prezydent zapowiedział też zwiększenie obecności sił USA w Polsce.

„Koszt wejścia na Ukrainę, jeśli chodzi o fizyczną utratę życia ludzi po stronie rosyjskiej będzie ogromny. Oni będą w stanie zwyciężyć, ale (…) w krótkim, w średnim i długim okresie zapłacą za to wysoką cenę (…) myślę, że Putin będzie tego żałował” – powiedział Joe Biden.

Przyznał jednak, że typ sankcji będzie zależał od skali agresji Rosji.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl