PAP/EPA

Prezydent Donald Trump przełożył termin nałożenia ceł na chińskie produkty

Jest postęp w amerykańsko-chińskich negocjacjach handlowych. W związku z tym, prezydent Donald Trump odłożył w czasie termin ponownego nałożenia ceł na sprowadzane do jego kraju chińskie towary. Rozmowy handlowe z udziałem przedstawicieli USA i Chin był prowadzone od czwartku w Waszyngtonie.

O postępach w rozmowach handlowych pomiędzy Stanami Zjednoczonymi a Chinami, amerykański prezydent Donald Trump poinformował na Twitterze.


– Stany Zjednoczone poczyniły znaczne postępy w rozmowach handlowych z Chinami w ważnych kwestiach strukturalnych, w tym w ochronie własności intelektualnej, transferze technologii, rolnictwie, usługach, pieniądzach i wielu innych kwestiach. (…) – napisał na Twitterze Donald Trump.  

– (…) To był bardzo dobry weekend dla USA i Chin! (…) – dodał amerykański prezydent.

W związku z tym, prezydent USA podjął decyzję o odłożeniu w czasie terminu ponownego nałożenia ceł na chińskie towary sprowadzane do jego kraju, co miało nastąpić 1 marca.

– Chiny są niesamowite. Chcemy wspólnie osiągnąć porozumienie, które będzie wielkie dla obu krajów – oświadczył Donald Trump podczas spotkania w Białym Domu z amerykańskimi gubernatorami.

Prezydent USA podkreślił, że istnieją „spore szanse” na porozumienie handlowe z Pekinem, a on sam spotka się w marcu z przywódcą Chińskiej Republiki Ludowej, aby omówić najtrudniejsze kwestie będące przedmiotem negocjacji, których uregulowanie pozwoli zakończyć wojnę handlową. Donald Trump dodał, że „za tydzień lub dwa świat obiegną wielkie wieści”. Wyraził też nadzieję, że w przypadku gdyby udało się osiągnąć dodatkowy progres w dwustronnych negocjacjach handlowych, można by przystąpić do planowania ceremonii oficjalnego podpisania porozumienia z udziałem chińskiego prezydenta. Uroczystość miałaby się odbyć – jak zaznaczył Trump – w jego prywatnej rezydencji na Florydzie.

TV Trwam News/RIRM

drukuj