fot. twitter.com/MON_GOV_PL

Wiceszef MON spotkał się z asystentem sekretarza obrony USA ds. infrastruktury, energii i środowiska

Stacjonowanie wojsk Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz realizowane projekty dotyczące infrastruktury wojskowej w Polsce – to główne tematy spotkania wiceszefa MON Tomasza Szatkowskiego i asystenta amerykańskiego sekretarza obrony ds. infrastruktury, energii oraz środowiska, Luciana Niemeyera.

Jak podaje MON, Szatkowski spotkał się z delegacją USA pod przewodnictwem asystenta sekretarza obrony ds. infrastruktury, energii oraz środowiska, Luciana Niemeyera.

„Podczas spotkania rozmawiano m. in. o strategicznym partnerstwie, które łączy Polskę i Stany Zjednoczone. Asystent sekretarza obrony USA podziękował za zaangażowanie Polski w bezpieczeństwo międzynarodowe, w tym także za udział polskich żołnierzy w operacjach i misjach zagranicznych” – podaje MON w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej resortu.

MON zaznaczył, że spotkanie „było także okazją do rozmów na temat stacjonowania wojska Stanów Zjednoczonych w Polsce oraz realizowanych projektach dotyczących infrastruktury wojskowej w naszym kraju”.

PAP/RIRM

drukuj