Roszady przedwyborcze w opozycji

Dziś mamy poznać sztab wyborczy Lewicy. Również dzisiaj ugrupowanie Kukiz’15 ma podjąć ostateczną decyzję o tym, z kim pójdzie wyborów.

O godz. 13:00 odbędzie się konferencja koalicji SLD-Wiosna-Razem, która zaprezentuje sztab wyborczy. Ogłoszony ma zostać skład rady konsultacyjnej Lewicy, a także podmioty: mniejsze partie lewicowe i organizacje pozarządowe, które w wyborach będą startowały ze wspólnej listy w bloku lewicowym.

Lider Wiosny Robert Biedroń ma ogłosić decyzję ws. swojego ewentualnego startu w jesiennych wyborach.

Z kolei Kukiz’15 ma dzisiaj podjąć ostateczną decyzję, czy wystartuje w wyborach razem z PSL-em. Ludowcy czekają na deklarację Pawła Kukiza. Wcześniejsze rozmowy Kukiz’15 z Bezpartyjnymi Samorządowcami zakończyły się fiaskiem.

Dla nas najważniejszy jest program – zaznacza poseł ugrupowania Piotr Apel.

– Bardzo ważne jest, ażeby negocjacje opierały się o kwestie programowe, by wszystkie sprawy były zamknięte, abyśmy wiedzieli z kim i po co idziemy. To jest klucz do udanych negocjacji. Wartością negocjacji nie jest czas ich trwania. Ważne jest to, co uda się wypracować. Trzeba dużo czasu na to poświęcić i wtedy ten sojusz będzie trwalszy i lepszy dla obywateli – mówi Piotr Apel.

Wiadomo już, że w wyborach wystartuje Koalicja Obywatelska, czyli PO i Nowoczesna. Podobnie jak w poprzednich wyborach, swoją ofertę dla wyborców przedstawi też Zjednoczona Prawica.

Wybory do Sejmu i Senatu odbędą się najprawdopodobniej 13 października.

 

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj