fot. PAP/EPA

Rosyjskie MON: W sobotę do Kazachstanu odbędzie się 20 lotów z personelem i sprzętem wojskowym

Ponad 20 lotów z personelem i sprzętem wojskowym jest zaplanowanych na sobotę z Rosji do Kazachstanu – podało rosyjskie Ministerstwo Obrony, cytowane przez agencję TASS. Załadunek rozpoczął się rano na lotnisku koło Iwanowa.

„Na lotnisku w rejonie Iwanowa rozpoczął się załadunek na samolot Ił-76 personelu wojskowego i sprzętu powietrznodesantowego, przeznaczonego do transportu do Kazachstanu. Samoloty wojskowego lotnictwa transportowego wykonają dziś ponad 20 lotów” – napisano w komunikacie.

Wysyłanie do Kazachstanu, na prośbę prezydenta tego kraju Kasyma-Żomarta Tokajewa, wojsk kierowanej przez Rosję Organizacji Układu o Bezpieczeństwie Zbiorowym (ros. ODKB) rozpoczęło się w czwartek. Swoje siły, oprócz Rosji, wysłały Białoruś, Armenia, Tadżykistan i Kirgistan.

Kasym-Żomart Tokajew w piątek zapewniał, że siły te pozostaną w jego kraju tylko na krótki czas, do chwili ustabilizowania sytuacji po zamieszkach.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl