fot. flickr.com

Rosja: test instytucji na wypadek wojny

Rosja testuje gotowość swoich instytucji na wypadek wojny. Wcześniej w stan gotowości bojowej zostały postawione Flota Północna oraz siły trzech okręgów wojskowych.

Sprawdzian gotowości do pracy w warunkach wojny przejdą terytorialne oddziały władzy wykonawczej. Po raz pierwszy w takich działaniach biorą udział terenowe oddziały Banku Rosji, które mają za zadanie zapewnić zabezpieczenie finansowe wojskom stacjonującym poza swoimi bazami.

W sprawdzianie uczestniczą struktury resortów: łączności, przemysłu i handlu, finansów, a także Agencja Rezerw Państwowych. Moskwa chce także sprawdzić gotowość przemysłu obronnego z południa Rosji do wykonywania zadań związanych z dostawami i naprawą sprzętu wojskowego i uzbrojenia.

W czwartek natomiast na rozkaz prezydenta Władimira Putina rozpoczęły się niezapowiedziane manewry wojskowe w okręgach wojskowych: południowym, zachodnim i centralnym. Obejmują one okupowany Krym i tereny przygraniczne z Ukrainą.

Moskwa przekonuje, że ćwiczenia mają sprawdzić gotowość jednostek wojskowych w sytuacji wzrastające zagrożenia dla bezpieczeństwa kraju. Niezapowiedziane ćwiczenia mają zakończyć się 31 sierpnia. Na wrzesień Rosja planuje strategiczne manewry Kaukaz 2016. Obejmą one trzy okręgi federalne: południowy, północnokaukaski oraz krymski.


TV Trwam News

drukuj