fot. twitter.com

Gen. Krzysztof Motacki dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód

Generał brygady Krzysztof Motacki został dowódcą Wielonarodowej Dywizji Północ-Wschód w Elblągu. Dywizja ma koordynować działania wielonarodowych batalionów NATO na wschodniej flance.

Wskazanie generała Motackiego na to stanowisko wiąże się z ostatnią korespondencją między szefem MON Antonim Macierewiczem a prezydentem RP Andrzejem Dudą.

Prezydent zwrócił uwagę, że po szczycie NATO w Warszawie, Polska zobowiązała się do wyznaczenia dowódcy elbląskiej dywizji. Zadanie było tym bardziej pilne, że zgodnie z przyjętym harmonogramem jednostka ma osiągnąć wstępną zdolność do końca czerwca tego roku.

W swojej karierze zawodowej generał Krzysztof Motacki wielokrotnie obejmował wysokie stanowiska wojskowe. Przez ponad trzy lata służył w Sztabie Generalnym Wojska Polskiego, najpierw jako zastępca szefa zarządu planowania operacyjnego, później jako szef.

Odbył także dwukrotną służbę w Iraku na stanowisku szefa sztabu Wielonarodowej Dywizji Centrum-Południe. Jest doktorem nauk społecznych oraz absolwentem wielu kursów wojskowych, m.in. w NATO Defense College.

 

TV Trwam News/RIRM

drukuj