fot. PAP/Irek Dorożański/DWOT

Ministerstwo Obrony Narodowej: Polscy żołnierze obrzuceni kamieniami przez białoruskich funkcjonariuszy

W okolicach Szudziałowa (woj. podlaskie) białoruscy funkcjonariusze obrzucili polskich żołnierzy kamieniami, nikt nie ucierpiał – poinformowało w niedzielę Ministerstwo Obrony Narodowej.

„Wczoraj doszło do kolejnych prowokacji Białorusinów. W okolicach Szudziałowa funkcjonariusze białoruskich służb dwukrotnie obrzucili polskich żołnierzy kamieniami. W wyniku incydentu nikt nie ucierpiał” – napisano na Twitterze resortu.

Według MON żołnierze i funkcjonariusze zostali też nocą „obrzuceni gruzem przez migrantów, którzy próbowali przedostać się do Polski”.

Stanisław Żaryn, rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych, napisał w niedzielę na Twitterze o zwożeniu z białoruskich zakładów budowlanych na granicę z Polską gruzu, który ma służyć do obrzucania polskich funkcjonariuszy i żołnierzy.

Jak podała Straż Graniczna, ostatniej doby odnotowano 223 próby nielegalnego przekroczenia granicy z Białorusi do Polski.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl