fot. twitter.com/Straz_Graniczna

SG: Kolejne przypadki agresji ze strony migrantów na granicy

W miniony weekend na granicy Polski i Białorusi zanotowaliśmy kilka kolejnych przypadków agresywnego zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy SG, żołnierzy WP oraz policjantów – poinformowała we wtorek Straż Graniczna.

Straż Graniczna we wtorek zamieściła na swoim Twitterze film, na którym widać osoby stojące po białoruskiej stronie granicy. Osoby te rzucają m.in grubymi gałęziami w samochód Straży Granicznej.

„W miniony weekend na granicy Polski i Białorusi zanotowaliśmy kilka kolejnych przypadków agresywnego zachowania migrantów w stosunku do funkcjonariuszy SG, żołnierzy WP oraz policjantów” – przekazała Straż Graniczna.

„Tym razem na szczęście nikomu nic się nie stało. Ucierpiał +tylko+ samochód służbowy” – dodał chor. Michał Tokarczyk z sekcji prasowej Straży Granicznej.

„Wczoraj po północy w okolicach Bobrówki w pow. hajnowskim kilkudziesięciu policjantów pojechało na pomoc żołnierzom, zaatakowanym przez dużą grupę osób z terytorium Białorusi” – poinformował we wtorek zespół prasowy podlaskiej policji.

Według podanych przez policję informacji, na miejsce przyjechali też funkcjonariusze SG.

„Agresorzy rzucali kamieniami w kierunku żołnierzy i funkcjonariuszy. Na widok kolejnych policyjnych radiowozów wsiedli do białoruskich ciężarówek i odjechali. Podczas tego ataku zakłócana była policyjna łączność radiowa i telefoniczna. Pomimo porysowanych kasków ochraniających głowy policjantów, żaden z funkcjonariuszy nie został ranny” – opisała zdarzenie policja.

W poniedziałek strażnicy graniczni zanotowali 684 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej – poinformowała we wtorek Straż Graniczna. Zatrzymano za pomocnictwo w przekraczaniu granicy 2 osoby – obywatela Ukrainy oraz obywatela Egiptu.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała ponad 29 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej, z czego blisko 17,3 tys. w październiku, prawie 7,7 tys. we wrześniu i ponad 3,5 tys. w sierpniu.

Od 2 września w związku z presją migracyjną w przygranicznym pasie z Białorusią w 183 miejscowościach woj. podlaskiego i lubelskiego obowiązuje stan wyjątkowy. Został on wprowadzony na 30 dni na mocy rozporządzenia prezydenta Andrzeja Dudy, wydanego na wniosek Rady Ministrów. Sejm zgodził się na przedłużenie stanu wyjątkowego o kolejne 60 dni.

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl