fot. PAP/Rafał Guz

Szef MON w Dniu Weterana: Chylę czoła przed waszym wkładem w budowanie dobrego imienia Polski

Chylę czoła przed Waszymi dokonaniami i wkładem w budowanie dobrego imienia Polski na całym świecie – podkreślił w przypadającym na piątek Dniu Weterana szef MON Mariusz Błaszczak. Jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni – dodał w liście do weteranów.

Z okazji Dnia Weterana Działań poza Granicami Państwa ustanowionego przez Sejm w 2011 r. na 29 maja, minister obrony narodowej złożył serdeczne podziękowania za służbę weteranom. Jak napisał w liście, „chylę czoła przed Waszymi dokonaniami i wkładem w budowanie dobrego imienia Polski na całym świecie. Wiem, że jesteście grupą osób, z których możemy być naprawdę dumni”. I zapewnił, że weterani mogą liczyć na szacunek i wsparcie.

Szef MON przypomniał też, że „polscy żołnierze i pracownicy wojska od lat uczestniczą w misjach zagranicznych na terenie całego świata, a biało-czerwone barwy stały się symbolem profesjonalizmu, żołnierskiego kunsztu i wrażliwości na krzywdę słabszych”.

Zwracając się do rodzin żołnierzy i pracowników wojska podkreślił, że ich poświęcenie i wsparcie „było i jest bezcenne”.

„To dzięki wam żołnierze będący poza krajem, mogą skupić się na wykonywaniu zadań, które przed nimi postawiono” – napisał Błaszczak.

Dzień Weterana Działań poza Granicami Państwa obchodzony jest 29 maja wraz z Międzynarodowym Dniem Uczestników Misji Pokojowych. W ponad 90 misjach i operacjach poza granicami państwa wzięło udział ponad 115 tys. polskich żołnierzy i pracowników wojska. Podczas misji poległo 120 polskich żołnierzy i pracowników wojska, ponad 800 zostało rannych.

PAP

drukuj