fot. PAP/Leszek Szymański

Szefowie MON i MSZ na konsultacjach z brytyjskimi ministrami

Minister obrony narodowej oraz szef polskiej dyplomacji udali się dziś do Edynburga na konsultacje ze swoimi brytyjskimi odpowiednikami. Jednym z głównych wątków spotkania jest szczyt NATO w Warszawie. 

W temacie nadchodzącego natowskiego szczytu, szef polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej Antonii Macierewicz liczy na wzmocnienie wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego.

– Liczymy na zwiększenie stacjonowania tutaj wojsk NATO, liczymy na zwiększenie stacjonowania wojsk amerykańskich, na zasadnicze wzmocnienie wschodniej flanki NATO. Jest to jedna z wstępnych rozmów zmierzających do konkluzji, jakie zostaną podjęte w lipcu w Warszawie podczas szczytu – powiedział minister Antonii Macierewicz.

Podczas konsultacji mają być też omówione aktualne kwestie dotyczące polityki międzynarodowej. Wśród nich znalazły się brytyjskie propozycje związane z renegocjacją członkostwa w Unii, konflikt rosyjsko-ukraiński oraz polityka UE wobec Rosji. Ponadto dyskusja ma się toczyć wokół Partnerstwa Wschodniego, postępu procesu rozszerzania Unii na Bałkanach czy sytuacji na Bliskim Wschodzie.

RIRM

drukuj