fot. PAP/Marcin Obara

Do wojska trafi kolejny sprzęt wyprodukowany przez polski przemysł zbrojeniowy

Do wojska trafi kolejny sprzęt wyprodukowany przez polski przemysł zbrojeniowy. W poniedziałek podpisane zostały umowy na nowe transportery Rosomak oraz  amunicję.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1305506102591848453

Spółki Rosomak S.A. oraz Mesko S.A. są częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej. To one dostarczą kolejny sprzęt dla Wojska Polskiego.

– Zawsze tam, gdzie jest to możliwe, kierujemy zamówienia do polskiego przemysłu zbrojeniowego – oznajmił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

W poniedziałek zostały podpisane umowy na dostawę amunicji dla Wojska Polskiego. To 190 tys. amunicji różnego typu, przeznaczonej m.in. do armat, armatohaubic i haubic. Do tego Rosomak S.A. dostarczy wojsku kolejne kołowe transportery opancerzone Rosomak.

– Które są przeznaczone do tego, żeby transportować obsługę przeciwpancernych pocisków kierowanych Spike – dodał szef MON.

Do modernizacji sił zbrojnych ma dochodzić przy wykorzystaniu potencjału polskiego przemysłu obronnego.

– W ubiegłym roku ponad 60 proc. zamówień Ministerstwa Obrony Narodowej było kierowanych do polskiego przemysłu zbrojeniowego – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

To blisko 7 mld zł, jakie państwo kieruje w stronę polskiej zbrojeniówki. Ponad 90 proc. zamówień realizowanych przez polski przemysł obronny to zamówienia od Wojska Polskiego – zaznaczył minister Mariusz Błaszczak. Taka strategia z jednej strony gwarantuje miejsca pracy w przemyśle obronnym, z drugiej – wzmacnia suwerenność państwa.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl