fot. PAP/EPA

W. Putin: Rosja jest gotowa pomóc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego

Rosja jest gotowa pomóc w rozwiązaniu kryzysu migracyjnego na granicach Białorusi z Unią Europejską – powiedział w niedzielę Władimir Putin, prezydent Rosji. Odrzucił przy tym oskarżenia pod adresem Rosji i oznajmił, że Zachód próbuje na nią przerzucić odpowiedzialność.

„Kiedy słyszymy oskarżenia pod naszym adresem chcę wszystkim powiedzieć: zajmijcie się swoimi wewnętrznymi problemami, nie przerzucajcie na nikogo własnych spraw, które rozwiązywać powinny wasze resorty o odpowiednich kompetencjach” – powiedział Władimir Putin w wywiadzie telewizyjnym.

Dodał następnie: „jednak gotowi jesteśmy pomóc na wszelkie sposoby w uregulowaniu sytuacji, jeśli oczywiście coś będzie od nas zależeć”.

Powtórzył zapewnienie, że Rosja „nie ma żadnego związku” z sytuacją na granicy białoruskiej. To kraje zachodnie „same są winne tego kryzysu (…). Same stworzyły warunki do tego, by pojechały do nich tysiące, setki tysięcy ludzi” – oświadczył.

Władimir Putin oznajmił także, że nie omawiał sytuacji na granicy Białorusi z jej przywódcą Aleksandrem Łukaszenką, lecz dowiedział się o niej z mediów.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl