Rosja – 21 marca Duma rozpatrzy projekt ustawy o przyłączeniu Krymu

Duma Państwowa rozpatrzy 21 marca projekt ustawy o uproszczeniu procedury przyjmowania do Federacji Rosyjskiej nowych podmiotów – poinformował we wtorek pierwszy wiceprzewodniczący izby niższej parlamentu Rosji Iwan Mielnikow.

Mielnikow przekazał, że tak zdecydowała Rada Dumy, będąca odpowiednikiem Konwentu Seniorów w polskim Sejmie.

6 marca parlament Krymu, należącej do Ukrainy i zajętej przez siły rosyjskie autonomicznej republiki, opowiedział się za wejściem półwyspu w skład Federacji Rosyjskiej. Zwróciła się też do prezydenta i parlamentu Rosji z propozycją rozpoczęcia procedury wejścia Krymu w skład Federacji Rosyjskiej jako jej podmiotu i wyznaczył na 16 marca referendum ogólnokrymskie w tej sprawie.

Zgodnie z obecną wersją ustawy decyzja o przyjęciu do FR innego kraju lub jego części podejmowana jest za „obopólną zgodą” Federacji Rosyjskiej i danego państwa, potwierdzoną dwustronnym traktatem.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl