fot. TT/wSensie

Rolnicy wystawiają fakturę na 167,6 mld zł organizacjom prozwierzęcym

Przedstawiciele największych polskich organizacji rolniczych wystawili organizacjom prozwierzęcym fakturę na kwotę ponad 167 mld zł. W zamian za zwrot kosztów ich działalności są gotowi przestać zajmować się zwierzętami i wstrzymać produkcję nawet następnego dnia.

Faktura kierowana jest do organizacji Viva! z siedzibą w Wielkiej Brytanii i Stowarzyszenia Otwarte Klatki, które – jak podkreślają organizacje rolnicze – swoimi działaniami próbują obrzydzić i zniszczyć polskie rolnictwo.

O gotowości wstrzymania produkcji w zamian za zwrot zainwestowanych środków i tych, które Polska straci na odejściu od hodowli zwierząt, mówił prezes Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego Jacek Zarzecki.

To jest faktura, którą polscy rolnicy wystawiają organizacją takim jak Viva! i Stowarzyszenie Otwarte Klatki. To są organizacje, które chcą doprowadzić do likwidacji polskiego rolnictwa. My dzisiaj możemy powiedzieć wprost, jeżeli chcecie, od jutra możemy przestać to robić. Możemy przestać się zajmować naszymi zwierzętami, możemy przestać produkować żywność. Tylko jest jeden warunek – spłaćcie nasze kredyty, oddajcie pieniądze, jakie zainwestowaliśmy w nasze gospodarstwa, oddajcie te pieniądze, które straci polskie państwo na tym, że przestaniemy eksportować i być liczącym się graczem na rynkach międzynarodowych, a przede wszystkim powiedźcie polskim konsumentom, że od jura w ich sklepach nie będzie polskich zdrowych produktów. To jest 167 mld złotych – powiedział Jacek Zarzecki.

Pod fakturą podpisali się m.in. przedstawiciele Polskiego Przemysłu Futrzarskiego, Polskiego Związku Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego, Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz czy Związku Polskie Mleko.

 

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl