fot. gov.pl

[TYLKO U NAS] Wicemin. J. Zieliński: 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania

Aż 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania i najbliższym otoczeniu. To jest bardzo ważne, żeby można było skupić się na realizacji życiowych celów, rodzinie i pracy – powiedział wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Jarosław Zieliński w programie „Polski punkt widzenia” w TV Trwam.

Wiceminister Jarosław Zieliński oznajmił, że obecna opozycja nie ma żadnego konkretnego planu na Polskę.

– Nie ma wątpliwości, że wszyscy, gdyby razem stanowili większość, są gotowi się zjednoczyć, żeby przejąć władzę. Wtedy byłoby w Polsce tak, jak było przez prawie 30 lat, odliczając od tego krótkie rządy Prawa i Sprawiedliwości oraz rządy Jana Olszewskiego. Tutaj nie ma tak naprawdę idei czy programu, a jest tylko jedna myśl, żeby odsunąć Prawo i Sprawiedliwość od władzy – powiedział wiceminister.

Totalna opozycja podpisuje się ponadto pod przywróceniem przywilejów ogromnych emerytur dla byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

– Grzegorz Schetyna jednoznacznie się określił w tej sprawie mówiąc, że ustawa dezubekizacyjna zostanie zniesiona, że będą przywrócone poprzednie rozwiązania, czyli przywileje byłych funkcjonariuszy. Były takie przypadki, że emerytury byłych funkcjonariuszy wynosiły nawet powyżej 20 tysięcy. Który z gnębionych wtedy przez funkcjonariuszy partyjnych ludzi ma dzisiaj taką emeryturę? Absolutnie nikt. Oni lamentują, że średnia emerytura 2200 to jest ogromna krzywda i nie da się za to wyżyć, ale przecież ofiary tamtych czasów żyją niejednokrotnie za najniższą emeryturę czy rentę – mówił gość „Polskiego punktu widzenia”.

Polacy czują się w swoim kraju coraz bezpieczniej. Działania obecnego rządu doprowadziły do tego, że znaczna większość Polaków ocenia działania policji jako skuteczne.

– Ta konsekwentna polityka, które przez ostatnie cztery lata jest realizowana przez nasz rząd przynosi efekty. Dzisiaj aż 98 proc. Polaków czuje się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania i najbliższym otoczeniu. To jest bardzo ważne, żeby można było skupić się na realizacji życiowych celów, rodzinie i pracy. 75 proc. mieszkańców naszego kraju dobrze ocenia policję, jest to najwyższy wskaźnik od 1990 roku, kiedy powstała na mocy ustawy współczesna polska policja. 89 proc. Polaków ocenia zaś Polskę jako kraj bezpieczny i to potwierdzają wskaźniki policyjne, bo chociażby spada ilość przestępstw w poszczególnych kategoriach – podsumował polityk.

 

Radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl