Wraca mały ruch graniczny z Ukrainą

Od dziś Polska przywraca mały ruch graniczny z Ukrainą – poinformował wiceszef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński.

Polskie władze o zawieszeniu małego ruchu zarówno z Ukrainą, jak i Federacją Rosyjską od 4 lipca zdecydowały w związku ze szczytem NATO i Światowymi Dniami Młodzieży.

Wiceminister Jarosław Zieliński zaznaczył, że mały ruch graniczny z Rosją nadal pozostaje zawieszony.

– Jeżeli chodzi o Ukrainę, to ten mały ruch graniczny wraca; jeśli chodzi o Rosję, to nie ustały dotychczas przyczyny, związane z naszym bezpieczeństwem, które były powodem zawieszenia tego małego ruchu granicznego. W związku z tym pozostają one nadal w zawieszeniu – wyjaśnił.

W odpowiedzi na decyzję polskich władz Rosja w lipcu zawiesiła stosowanie umowy o małym ruchu granicznym w obwodzie kaliningradzkim.

Mały ruch graniczny między Polską i Rosją obowiązuje od lipca 2012 r. i obejmuje cały obwód kaliningradzki oraz część województw: pomorskiego i warmińsko-mazurskiego; z Ukrainą – od lipca 2009 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl