fot. pixabay.com

Historyczne maksima polskiego eksportu i importu

Kolejne dobre dane dla gospodarki. Eksport i import osiągnęły w kwietniu historyczne maksima.

Ostatnie dane dotyczące polskiego eksportu i importu są bardzo satysfakcjonujące. Główny Urząd Statystyczny poinformował, że nadwyżka w obrotach towarowych handlu zagranicznego po kwietniu 2021 r. wyniosła 3,5 mld euro. Do informacji odniósł się na Twitterze wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

https://twitter.com/Jaroslaw_Gowin/status/1404735020120612866

 – W kwietniu br. eksport (23 mld euro) i import (21,6 mld euro) notują historyczne maksima. Tempo wzrostu obrotów przekracza odczyty sprzed dwóch lat (eksport +15,2 proc., import +9,1proc.) – wskazał Jarosław Gowin.

To – jak podkreślił wicepremier – odzwierciedlenie dobrej kondycji przemysłu i poprawiającej się koniunktury partnerów handlowych.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl