fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rolnicy wznowią protest przy przejściu granicznym z Ukrainą w Medyce

Rolnicy z podkarpackiej ,,Oszukanej Wsi” zdecydowali, że wznowią swój protest przy polsko-ukraińskim przejściu granicznym Medyka-Szeginie  na Podkarpaciu. Akcja protestacyjna ma być kontynuowana od czwartku od godziny 8.00.  

Rolnicy zaprzestali swojego protestu 24 grudnia. Wznowienie go uzależniali od uzyskania pisemnej deklaracji od premiera, że ich postulaty będą spełnione. Jednak taki dokument w dalszym ciągu nie trafił do gospodarzy – poinformował lider podkarpackiej ,,Oszukanej Wsi”, Roman Kondrów.

– Protest rozpoczyna się jutro o godzinie 8.00-9.00. Wtedy będziemy na miejscu. Minister może nam dużo obiecać, ale o wszystkim decyduje Prezes Rady Ministrów, czyli pan Tusk i on jest władny podjąć wszystkie decyzje. Każdy nam dużo obiecał. Zwalają na poprzedni rząd, a oni tak samo nam obiecują – mówił Roman Kondrów.

Gospodarze m.in. z podkarpackiej ,,Oszukanej Wsi” domagają się odstąpienia od podwyżki podatku rolnego, dopłat do kukurydzy czy dodatkowych środków na kredyty płynnościowe. Ponadto chcą uregulowania warunków, na jakich ma się odbywać import towarów spożywczych z Ukrainy.

Dziś rolnicy mieli spotkać się m.in. z wiceministrem rolnictwa, Stefanem Krajewskim.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl