fot. PAP/Marcin Obara/Mateusz Marek

Orlen Projekt zakończył proces połączenia z Energą Invest

Zakończył się proces łączenia spółek projektowych: Orlen Projekt i Energa Invest – poinformowała Grupa Orlen. Jak podano, połączenie nastąpiło przez przeniesienie całego majątku Energa Invest do Orlen Projekt.

Jak zaznaczyła Grupa Orlen, konsolidacja Orlen Projekt i Energa Invest wzmacnia Grupę Kapitałową Orlen Projekt, w skład której wchodzą już Orlen Projekt Ceska Republika oraz Energop. Trwają też prace nad włączeniem do tej grupy kolejnej spółki – PGNiG Gazoprojekt.

„Integracja spółek projektowych Grupy Orlen pozwoli w pełni wykorzystać ich potencjał wynikający między innymi z doświadczenia i kompetencji pracowników, którzy jednocześnie zyskują nowe możliwości rozwoju w ramach wiodącej firmy z branży EPC na polskim rynku” – powiedział prezes Orlen Projekt, Marcin Kasza, cytowany w komunikacie spółki.

Orlen poinformował, że celem działania spółki Orlen Projekt Ceska Republika będzie kompleksowa realizacja projektów instalacji rafineryjnych, petrochemicznych, energetycznych oraz związanych z ochroną środowiska na rynku czeskim. Energop to z kolei producent rurociągów przesyłowych, którego specjalizacją są instalacje dla sektora rafineryjnego, petrochemicznego i chemicznego. PGNiG Gazoprojekt to spółka działająca w sektorze infrastruktury gazowej i paliw płynnych, która koncentruje się na zadaniach związanych ze strategicznymi projektami magazynowania i przesyłu gazów i paliw, obejmujących opracowanie kompleksowej dokumentacji prawnej i technicznej, uwzględniającej również prace studyjne i koncepcyjne.

Grupa Orlen to spółka akcyjna, multienergetyczny koncern, w którym Skarb Państwa ma 49,9 proc. akcji. Posiada m.in. rafinerie w Polsce, Czechach i na Litwie oraz sieci stacji paliw w Polsce, Niemczech, Czechach oraz na Słowacji, Litwie i Węgrzech.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl