fot. PAP/EPA

Protest rolników w Augustowie

Rolnicy niezadowoleni z wycen gruntów pod budowę obwodnicy Augustowa wyjdą na ulice. Od godziny 10:00 do 13:00 będą blokowali drogi krajowe nr 61 i nr 8 na rondzie w tym mieście.

Gospodarze mówią, że ich nieruchomości zostały zaniżone przez rzeczoznawcę. Chodzi o blisko 900 działek. Wojciech Masłowski z komitetu protestacyjnego, powiedział że cena hektara gruntu została oszacowana od 40 tys. zł do nawet 140 tys. zł.

Od samego początku wartości za metr kwadratowy były bardzo niskie. Postanowiliśmy zbadać sprawę. W tym celu do komisji opiniującej do Olsztyna wysłaliśmy do zbadania nasze operaty. Jak się okazało, dochodziło do naruszania prawa przez rzeczoznawcę – powiedział Wojciech Masłowski.

Wystosowane przez rolników argumenty wciąż pozostają bez odpowiedzi. Dotyczą nieprawidłowości w operatach szacunkowych i są podstawą ustalenia odszkodowania za wywłaszczone nieruchomości.

Prace przy budowie obwodnicy Augustowa trwają. Grunty rolników zostały już przejęte przez Skarb Państwa. Obwodnica będzie miała 34,2 km długości, jej budowa ma się zakończyć jesienią tego roku.

RIRM

drukuj