Rolnicy ruszą w „gwiaździstym marszu” na Warszawę

Gospodarze wyjadą dziś protestować na ulicach Warszawy. To efekt braku porumienia między gospodarzami zrzeszonymi w OPZZ a ministrem rolnictwa Markiem Sawickim.

Rolnicy domagają się między innymi odstrzału dzików, dopłat do hodowli trzody chlewnej i mleka oraz rekompensat za szkody w uprawach.

Od kilku dni oburzeni rolnicy w wielu regionach Polski blokują drogi. W związku z brakiem odpowiedzi na postulaty rolniczego OPZZ, szef tej organizacji Sławomir Izdebski zapowiedział na dziś  „marsz gwiaździsty” na Warszawę.

Z samych Zdan wyjedzie ok. 400 traktorów, tak że będzie to bardzo długi orszak. Natomiast część ludzi przyjedzie do Warszawy – powiedział Sławomir Izdebski.

Na godzinę 13:00 przed resortem rolnictwa planowana jest pikieta. Godzinę później w gmachu resortu mają rozpocząć się rozmowy z ministrem Sawickim.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl