fot. https://x.com/Straz_Graniczna

Rolnicy pomagają polskiemu wojsku i Straży Granicznej w obronie granicy

Rolnicy pomagają polskiemu wojsku i Straży Granicznej w obronie granicy naszej Ojczyzny. Grupa gospodarzy, aby odstraszyć muzułmańskich migrantów, rozlała przy pasie granicznym z Białorusią świńską gnojowicę.

Pomysł na taką formę przeciwdziałania nielegalnej migracji zrodził się na podstawie nagrań, które znajdują się w internecie. Podobne metody do odstraszania migrantów zastosowano w Grecji.

Hubert Ojdana, rolnik z Podlasia, wskazał, że akcja wylewania gnojowicy na przygraniczne pola ma na celu przede wszystkim wsparcie naszych funkcjonariuszy.

Uważam, że wszystkiego trzeba próbować. Nasza straż jest hamowana prawnie, wojsko nie może używać broni, żeby bronić się przed migrantami. Lokalna ludność ma dużo znajomych, którzy pracują w Straży Granicznej, w Wojskach Obrony Terytorialnej. Chłopaki opowiadają nam historie, które nadają się na film. Zakłamany film Agnieszki Holland to naprzeciwko tego, to jest nic – zaznaczył Hubert Ojdana.

Mieszkańcy Podlasia alarmują, że można zaobserwować grupy migrantów, którzy nielegalnie przedostali się przez granicę i koczują np. przy drodze.

Jak jechałem do Hajnówki, to siedzieli razem z wolontariuszką z Polski.  To nie są uchodźcy czy emigranci tylko to są nachodźcy – zauważył mieszkaniec Podlasia.

Jak podają media, samorządowcy są zaniepokojeni listem wojewody podlaskiego, w którym prosi o wskazanie miejsc i obiektów do wykorzystania w przypadku masowego napływu cudzoziemców.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl