fot. PAP/Radek Pietruszka

Ulicami Warszawy przeszła defilada wojskowa pod hasłem: „Silni w Sojuszach”

Jak co roku z okazji Święta Konstytucji 3 Maja w Warszawie odbyła się defilada polskich sił zbrojnych. Tegoroczny pochód odbył się pod hasłem „Silni w Sojuszach”.

Ponad dwa tysiące żołnierzy Wojska Polskiego oraz państw sojuszniczych wzięło udział w defiladzie z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. W tegorocznym pochodzi zatytułowanym „Silni w Sojuszach” wzięły udział oddziały reprezentacyjne m.in. USA, Wielkiej Brytanii, Rumunii, Chorwacji oraz poczty sztandarowe Holandii, Belgii, Słowenii, Kanady, Czech, Estonii, Francji, Niemiec, Włoch, Słowacji, Szwecji oraz Turcji.

– Dziękuję serdecznie za obecność ministrów obrony państw NATO i Sojuszu Północnoatlantyckiego. Wasza obecność, obecność ministrów, a także obecność żołnierzy państw NATO, jest wyrazem szacunku i poczucia wspólnoty – powiedział minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Warszawską Wisłostradą wzdłuż wiślanych bulwarów zaprezentowało się także ponad 200 pojazdów, które służą polskim siłom zbrojnym. Z kolei na niebie pojawiło się około 80 statków powietrznych wykorzystywanych przez nasze wojsko. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele najwyższych władz państwowych, m.in. prezydent, marszałkowie Sejmu i Senatu oraz premier.

TV Trwam News/RIRM

drukuj