By Adrian Grycuk - Praca własna, CC BY-SA 3.0 pl, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=92295108

Warszawski sąd uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej ws. nieruchomości przy ul. Emilii Plater 14

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił decyzję komisji weryfikacyjnej w sprawie nieruchomości przy ul. Emilii Plater 14. Komisja w maju ubiegłego roku uznała, że kamienica została zreprywatyzowana z naruszeniem prawa.      

Członkowie gremium stwierdzili, że przeniesienie roszczeń do nieruchomości było rażąco sprzeczne z interesem społecznym. Cały proces odbył się w zamian za świadczenie niewspółmierne do wartości kamienicy. Ponadto, według komisji, obliczony w decyzjach ratusza czynsz został ustalony bez podstawy prawnej.

Poseł Prawa i Sprawiedliwości i członek komisji weryfikacyjnej, Jan Mosiński, wskazał, że decyzja warszawskiego sądu administracyjnego nie pozostanie bez odpowiedzi.

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie przyzwyczaił komisję weryfikacyjną do swoich wyroków. Poczekamy z uzasadnieniem decyzji. Potem ewentualnie będziemy analizować, co dalej z nieruchomością przy ul. Emilii Plater 14. Dokumenty jednoznacznie stwierdzały, że przejęcie nieruchomości było niezgodne z prawem, naruszało interesy nie tylko lokatorów, ale i m.st. Warszawy. (…) To kolejny tego typu wyrok, ale są też wyroki, które przyznają rację komisji weryfikacyjnej. Myślę, że po analizie decyzji podejmiemy kolejne kroki – powiedział poseł Jan Mosiński. 

Wojewódzki Sąd Administracyjny w Warszawie w ubiegłym roku uchylił ponad 10 decyzji komisji weryfikacyjnej, m.in. dotyczące Marszałkowskiej 43, Puławskiej 137 czy Kredytowej 6. Utrzymał natomiast 6 innych decyzji.

Dotychczas żadna z tych spraw nie została prawomocnie rozstrzygnięta przez Naczelny Sąd Administracyjny.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl