fot. flickr.com

III ogólnopolska manifestacja tzw. frankowiczów

„Polska dla obywateli, nie dla korporacji i banków” – pod takim hasłem po południu w Warszawie odbędzie się już III ogólnopolska manifestacja tzw. frankowiczów. Jej organizatorem jest Ruch społeczny – „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Manifestacja rozpocznie się o godz. 14.00 przed Pałacem Prezydenckim. Protestujący chcą przypomnieć, że w demokratycznym państwie obywatel nie może mieć mniejszych praw od korporacji i banków.

Mariusz Zając ze Ruchu społecznego – „Stop Bankowemu Bezprawiu” wskazuje, że celem pikiety jest także zintegrowanie środowiska osób, które zostały poszkodowane w wyniku nieuczciwej działalności banków.

Podczas manifestacji będą grupy związane z tzw. polisolokatami, a także oszukani na różnych innych instrumentach finansowych, które emitowały banki, będą osoby wyrzucone z mieszkań, czyli tzw. czynszówek. To środowisko jest dosyć szerokie. Osób i grup będzie dosyć dużo. Chcemy przede wszystkim pokazać, że przed wyborami nie tylko się obiecuje, ale należy te obietnice spełniać. To obywatele Rzeczypospolitej wybierają swoich przedstawicieli. Ci przedstawiciele powinni reprezentować ich, a nie banki czy korporacje finansowe – tłumaczy Mariusz Zając.

Z medialnych informacji wynika, że w Kancelarii Prezydenta Andrzeja Dudy powstanie zespół roboczy, którego zadaniem będzie przygotowanie ustawowych rozwiązań wspierających tzw. frankowiczów. W tym tygodniu prezydent spotkał się z przedstawicielami Ruchu społecznego – „Stop Bankowemu Bezprawiu”.

Kredyt we frankach szwajcarskich zaciągnęło 700 tysięcy Polaków.

RIRM

drukuj