Szef Biedronki odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Zasługi RP

Ministerstwo Spraw Zagranicznych, mimo sprzeciwu wielu osób, wręczyło Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP szefowi portugalskiej sieci sklepów Biedronka. Pedro Pereira da Silva odebrał odznaczenie w sierpniu podczas kameralnej uroczystości z rąk kierownictwa MSZ.

Order przyznany przez byłego prezydenta Bronisława Komorowskiego miał być wręczony szefowi Biedronki 29 lipca przez ministra spraw zagranicznych, Grzegorza Schetynę. Pod wpływem presji medialnej wydarzenie przełożono na nieokreślony termin.

Poseł Andrzej Romanek przypomina, że Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi RP otrzymał amerykański prezydent Ronald Regan, a także brytyjska królowa Elżbieta II. Parlamentarzysta nie ukrywa swojego oburzenia po tym, jak odznaczenie otrzymała tak kontrowersyjna osoba.

Polska powinna być krajem poważnym. Jeżeli takie odznaczenie przyznaje się ludziom, którzy dla Polski i dla relacji między Polską a innymi krajami zrobili tak wiele, to z całą pewnością na taki zaszczyt nie zasługuje dyrektor operacyjny Biedronki. Podkreślam, że jest to kontrowersyjna sieć sklepów. Z drugiej strony pokazuje to, jak działa ta władza. Jest ona nieszczera wobec Polaków, ponieważ, jeżeli ma odwagę przyznać takie odznaczenie, to powinna mieć także odwagę, aby Polacy dowiedzieli się o tym fakcie – zwraca uwagę poseł Andrzej Romanek.

Szef Biedronki miał otrzymać order za m.in. wkład w rozwój gospodarczy Polski czy tworzenie miejsc pracy. W rzeczywistości sklepy tej sieci są groźną konkurencję dla małych rodzinnych przedsiębiorców. Związkowcy działający w Biedronce oskarżają także sieć m.in. o złe traktowanie pracowników i niepłacenie podatków w Polsce.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl