Litwa: LOT uruchamia połączenie Warszawa – Połąga

Polskie Linie Lotnicze LOT uruchomiają nowe połączenie z Litwą: Warszawa – Połąga – poinformowano we czwartek w Wilnie. Od 30 marca trzy razy tygodniowo będą realizowane loty na litewskie wybrzeże Bałtyku – do Połągi.

„Chcemy być silniejsi na rynku litewskim. Chcemy oferować jak najwięcej dobrych połączeń. Szukamy nowych kierunków” – powiedział podczas konferencji prasowej w Wilnie Adrian Kubicki, rzecznik prasowy LOT-u. Obecnie Polskie Linie Lotnicze realizują dziennie trzy rejsy do Wilna.

W ocenie LOT-u Połąga będzie popularnym kierunkiem z względu na bardzo duże polskie inwestycje w tej części Litwy. Jak wskazał Kubicki „dotyczy to przede wszystkim Lotosu i Orlenu, poza tym jest duży ruch polskich marynarzy, którzy odpływają z pobliskiej Kłajpedy”.

Polski przewoźnik liczy też na polskich turystów.

Rośnie popularność kierunków nadbałtyckich w celach wypoczynkowych, dlatego w wakacje samoloty będą kursowały sześć razy tygodniowo – poinformował rzecznik LOT-u.

Połączenie z Warszawy do Połągi będzie realizowane samolotem Bombardier Q400. Podróż z Warszawy nad litewskie wybrzeże Bałtyku zajmie około 1 godz. 45 min. Wylot z Warszawy będzie o godz. 22.40, z Połągi – o godz. 6.15.

PAP/RIRM

drukuj