fot. PAP/Tomasz Waszczuk

Rolnictwo i polska wieść głównymi tematami konwencji PiS w Kadzidle

Prawo i Sprawiedliwość zapowiada walkę o większe środki dla polskiej wsi. W trakcie konwencji wyborczej w Kadzidle Jarosław Kaczyński mówił o dyskryminacji polskich rolników w Unii Europejskiej.

PiS kontynuuje przedwyborczy objazd po Polsce. W Kadzidle koło Ostrołęki tematem numer jeden było dziś rolnictwo i polska wieś.

– Naszym wielkim dążeniem i jednocześnie wielką nadzieją jest to, by polska wieś i polskie miasto żyło na tym samym poziomie, żeby te różnice, które się zmniejszyły, ale które wciąż istnieją, zostały ostatecznie zredukowane – akcentował Jarosław Kaczyński.

Jak mówił prezes PiS, celem jest prawdziwa równość i życie we wspólnocie. Ważną rolę mają w tym odegrać rolnicy.

– To wyjątkowy w Europie potencjał odnoszący się do mniejszych i średnich gospodarstw, takich, które mogą produkować zdrową żywność – w sposób naturalny, której dzisiejsza Polska i Europa potrzebują – zaznaczył lider partii rządzącej.

PiS zapowiedziało, że będzie zabiegać o większą pulę europejskich środków na rolnictwo.

– Polscy rolnicy, decyzją SLD i PO-PSL, byli i są w UE dyskryminowani, dostają mniej dopłat niż inni na hektar – zwrócił uwagę Jarosław Kaczyński.

Na szczególne wsparcie zasługują ci rolnicy, którzy prowadzą hodowlę trzody w oparciu o własną paszę.

– Najmniej 100 zł od jednego tucznika i 500 zł od jednej krowy, ale może być więcej – wskazał polityk PiS.

Ale to od przedstawicieli w Brukseli w dużej części zależy dzisiejsze prawo w Polsce. Dlatego tak ważne są nadchodzące wybory – zaznaczył premier Mateusz Morawiecki.

– Dlatego trzeba głosować na takich przedstawicieli, którzy zadbają o to, żeby polskie prawo, które jest przyjmowane i niejako wzmacniane dodatkowo przez prawo europejskie, było jak najlepsze. Dla was, dla polskiej wsi, dla polskich rolników, a więc dla Polski warto i trzeba głosować w maju w wyborach do PE – akcentował Mateusz Morawiecki.

PiS maraton wyborczy dzieli na dwie połowy. Jak mówił prezes partii Jarosław Kaczyński, wybory do europarlamentu to wprowadzenie do polskich wyborów parlamentarnych. Bez zwycięstwa w maju zwycięstwo jesienią będzie trudne.

TV Trwam News/RIRM

drukuj