Rodziny ofiar ze Smoleńska bronią zespołu Macierewicza

Przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej stają w obronie parlamentarnego zespołu badającego przyczyny katastrofy smoleńskiej.

Prezydium Sejmu zajmuje się dziś działalnością zespołów parlamentarnych, m.in. pod kątem ewentualnej potrzeby zmian w regulaminie Sejmu. Posłowie PiS podkreślają, że jest to atak na działalność Zespołu ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy TU-154M z 10 kwietnia 2010 r.

Dziś oświadczenie w tej sprawie wystosowali przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy pod Smoleńskiem.

– My, przedstawiciele rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej, wyrażamy stanowczy sprzeciw wobec działań marszałek sejmu, Ewy Kopacz. Działań, które zmierzają do rozwiązania Zespołu Parlamentarnego ds. Zbadania Przyczyn Katastrofy Smoleńskiej. Nasze zaniepokojenie budzi fakt, że nie dyskutuje się o tym zamiarze, nie zapraszając nas (rodzin) i nie wysłuchując naszych argumentów. Szanowni państwo, my przedstawiciele rodzin ofiar oceniamy, że zespół parlamentarny pod kierunkiem posła Antoniego Macierewicza jest jedyną instytucją państwową w Polsce, która od ponad 3 lat demaskuje rosyjskie kłamstwa i fałsze rządowej komisji Jerzego Millera. Jest to tym bardziej istotne, że instytucje Państwa Polskiego właściwe do badania katastrofy całkowicie zawiodły – powiedziała Dorota Skrzypek, wdowa po szefie NBP Sławomirze Skrzypku.

Przedstawiciele rodzin ofiar podkreślili ponadto, że w skład zespołu parlamentarnego wchodzi ponad 100. posłów i senatorów, którzy pomagają im i wytrwale dążą do wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej.

– Zespół skupia wokół siebie grono wybitnych ekspertów, którzy tylko na jego forum mają możliwość prezentowania wyników swoich badań. To także zespół, polemizował z fałszywymi tezami pani Anodiny, wówczas, gdy właściwe instytucje państwowe milczały. To zespół udostępnia wszystkim wyniki swoich prac i konsekwentnie wskazuje na rażące błędy prokuratury i Komisji Jerzego Millera w wyjaśnianiu przyczyn i okoliczności katastrofy. W związku z powyższym sprzeciwiamy się próbom dyskredytowania zespołu parlamentarnego, a wszelkie inicjatywy zmierzające do jego rozwiązania oceniamy zdecydowanie negatywnie. Oceniamy je jako atak na fundamentalne prawa obywateli i osób poszkodowanych w smoleńskiej tragedii – zaznaczyła Dorota Skrzypek.

Oświadczenie podpisało ponad 40 osób, członków rodzin ofiar katastrofy smoleńskiej.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl