PO nie rezygnuje z zaskarżania uchwalonego budżetu

Platforma Obywatelska chce zaskarżyć budżet na 2017 r. m.in. do Najwyższej Izby Kontroli i Sądu Administracyjnego. Opozycja kwestionuje przyjęcie budżetu przez Sejm twierdząc, że gdy ustawa była głosowana w Sali Kolumnowej nie było kworum, a cześć posłów nie mogła wejść na salę.

Politycy Platformy informują w mediach, że trwają analizy ws. zaskarżenia  budżetu.

Kilka dni temu ustawę podpisał prezydent RP Andrzej Duda.

O to, czy wszystkie procedury przy głosowaniu nad budżetem w Sejmie zostały zachowane, był pytany dziś na antenie Polskiego Radia prezydencki minister Andrzej Dera.

– Pan prezydent nie miał żadnych wątpliwości, dlatego podpisał. Wcześniej Sejm miał posiedzenia w różnych miejscach, jest to zgodne z regulaminem Sejmu, wszystko odbyło się zgodnie z zasadami prawa i na podstawach prawa, więc ustawa została podpisana. Przypomnę, że prezydent RP podpisał już ustawę dezubekizacyjną, która również została przyjęta podczas tego posiedzenia na Sali Kolumnowej, więc, co do tego, że podpisze ustawę budżetową – miałem pewność – powiedział Andrzej Dera.

Głosowanie nad budżetem odbyło się w Sali Kolumnowej, ponieważ posłowie PO i Nowoczesnej blokowali salę plenarną Sejmu. Protest zakończył się w ubiegłym tygodniu.

Marszałek Sejmu Marek Kuchciński po tych wydarzeniach zarządził przerwę w 34. posiedzeniu niższej izby parlamentu do 25 stycznia.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl