Sejm debatował nad projektem budżetu 2016

W Sejmie odbyło się drugie czytanie projektu budżetu na 2016 r. Politycy Prawa i Sprawiedliwości podkreślają, że jest to pierwszy budżet prorodzinny, prospołeczny i solidarnościowy. Posłowie – w głównej mierze Platformy Obywatelskiej – zgłosili 270 poprawek do ustawy.

Sejmowa komisja finansów publicznych opowiedziała się za przyjęciem tylko sześciu ze wspomnianych poprawek. Posłowie rekomendują m.in. obniżenie o ponad 3 mln zł wydatków na Trybunał Konstytucyjny. Pieniądze miałyby zostać przeznaczone na podwyżki dla pracowników sądów. Zwiększony ma być też budżet Ochotniczych Straży Pożarnych.

Poseł Andrzej Jaworski, szef sejmowej komisji finansów, zauważa, że PO poprzez poprawki chciała wywrócić zapisy najważniejszych ustaw.

­- To, co jest najważniejsze – że w tym budżecie są pieniądze na 500+, na bezpłatne leki dla seniorów, na dodatki na podniesienie zamrożonych płac. Oczywiście wszystko w skali takiej, na jaką sobie możemy pozwolić, ale jest to pierwsze konkretne działanie prospołeczne – powiedział Andrzej Jaworski.

W projekcie budżetu na ten rok zaplanowano dochody budżetu państwa w wysokości 313,5 mld zł i wydatki na poziomie 368,5 mld zł. Deficyt nie powinien przekroczyć 54 mld 740 mln zł. Głosowanie nad projektem ustawy budżetowej najprawdopodobniej odbędzie się w piątek.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl