fot. PAP/Michał Szalast

Katowice: Strażacy wydobyli wszystkich poszkodowanych po zawaleniu się stropu

Strażacy wydobyli wszystkich czterech mężczyzn, uwiezionych po zawaleniu się stropu w katowickiej kamienicy; wszyscy są przytomni – podały straż pożarna i katowicki magistrat. Poszkodowani to pracownicy prowadzący remont w budynku.

Do wypadku doszło w budynku przy ul. Obrońców Westerplatte. Rzecznik katowickiej straży pożarnej brygadier Andrzej Płóciniczak sprecyzował, że chodzi o niezamieszkaną trzykondygnacyjną kamienicę, w której prowadzono prace remontowe. „Poszkodowani to czterej pracownicy pracujący w piwnicy. Zostali uwięzieni, gdy zawalił się strop” – powiedział strażak.

Strażakom udało się najpierw uwolnić dwóch mężczyzn, a niedługo później ich kolegów. Wszyscy poszkodowani są przytomni. Zostali przewiezieni do szpitala.

Rzeczniczka śląskiej straży pożarnej st. kpt. Aneta Gołębiowska powiedziała, że strażacy w trakcie akcji nie musieli używać ciężkiego sprzętu – wykorzystali stosowane w podobnych sytuacjach rozpieraki hydrauliczne, stemple i podpory, aby zapobiec dalszemu osuwaniu się stropu i zapewnić bezpieczeństwo poszkodowanym i ratownikom.

Po wypadku na czas akcji ratowniczej zamknięto ulicę, przy której stoi kamienica, wstrzymano ruch tramwajów.

Przyczyna zawalenie się stropu nie jest na razie znana.

PAP/RIRM

drukuj