Rewolucja w Kukiz’15

Kolejni posłowie opuszczają klub parlamentarny Kukiz15. To odpowiedź na decyzję Pawła Kukiza o politycznej współpracy z Polskim Stronnictwem Ludowym.

W czwartek Paweł Kukiz i Władysław Kosiniak Kamysz podpisali umowę o wspólnym starcie Kukiz15 i PSL-u w wyborach parlamentarnych.

– Dla mnie to jest wspaniały dzień, szczęśliwy dzień – mówił lider formacji.

Nie wszyscy działacze ugrupowania Pawła Kukiza byli tego samego zdania. Klub parlamentarny Kukiz’15 opuściło kolejnych czterech posłów: jego wiceszef Jerzy Kozłowski, Elżbieta Zielińska, Bartosz Jóźwiak oraz Tomasz Jaskóła. Politycy założyli koło poselskie: Unia Polityki Realnej.

– Decyzja o pójściu z PSL- em od początku nie była przez nas akceptowana – powiedział Tomasz Jaskóła.

Swoje koło założyli również posłowie: Janusz Sanocki, Jerzy Jachnik i Piotr Liroy-Marzec, którzy wcześniej opuścili klub Kukiz15. Pod nazwą Przywrócić Prawo politycy będą walczyć o jednomandatowe okręgi wyborcze w wyborach do Sejmu.

– Przywrócić Prawo to klub, który dzisiaj wnosi postulat, o którym jedno z ugrupowań, które się wczoraj skończyło, dużo krzyczało, ale nic nie zrobiło – wskazał Piotr Liroy-Marzec.

Na początku kadencji Sejmu w klubie Pawła Kukiza było 44 posłów. Dziś pozostało ich 16. Niewykluczone, że odejdą kolejni. Tym bardziej, że mariaż z ludowcami jest krytykowany przez dużą grupę działaczy i zwolenników Kukiz’15.

– Jak się rozstajemy w przyjaźni, to życzymy wszystkim wszystkiego dobrego. My podpisaliśmy wczoraj porozumienie programowe i idziemy razem do tych wyborów – tak odejścia komentuje lider ludowców Władysław Kosiniak Kamysz, nowy polityczny partner lidera Kukiz’15.

Paweł Kukiz popełnił polityczny błąd – zaznaczył poseł Jan Mosiński z PiS. 

– To zły wybór. Ja myślę, że Paweł Kukiz trochę roztrwonił to poparcie społeczne – wskazał polityk Zjednoczonej Prawicy.

Sojusz ludowców z Pawłem Kukizem ocenią wyborcy 13 października.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl