fot. twitter.com/MEN_GOV_PL

Resort edukacji pracuje nad bonem dla nauczycieli

Jeszcze w grudniu nauczyciele mają otrzymać bon w wysokości 500 zł. Szczegóły dot. zasad refundacji wydatków na sprzęt do pracy zdalnej nie są jeszcze znane. MEN ma przedstawić je w najbliższym czasie. Wsparcie pracy zdalnej nauczycieli zapowiedział w środę premier Mateusz Morawiecki. Tryb nauczania zdalnego szkół ma pomóc w walce z pandemią.

Anna Ostrowska, rzecznik resortu edukacji i nauki, poinformowała, że do tej pory rząd przeznaczył 500 mln zł na programy „Zdalna Szkoła” i „Zdalna Szkoła Plus”. Teraz środki zostaną skierowane bezpośrednio do nauczycieli, którzy są zaangażowani w kształcenie na odległość.

Wiemy, że to jest dla nich duży wysiłek. Chcemy, aby czuli nasze wsparcie – powiedziała Anna Ostrowska.

– Chcemy, aby każdy nauczyciel, który pracuje zdalnie z uczniami, mógł otrzymać refundację kosztów poniesionych na zakup sprzętu, internet czy inne doposażenie do sprzętu, z którego obecnie korzysta. Będziemy już wkrótce informować odnośnie trybu przekazywania tych środków i refundacji kosztów. Wiemy, że nauczyciele są bardzo zainteresowani tym rozwiązaniem. Chcielibyśmy, aby mogli otrzymać refundację kosztów jeszcze w grudniu – powiedziała Anna Ostrowska.

Dziennik „Rzeczpospolita” podał, że rozważany jest wariant, w którym nauczyciele mieliby składać krótkie wnioski u dyrektora szkoły. Ich rozpatrzeniem zajmowałby się organ prowadzący, czyli najczęściej gmina lub powiat nadzorujący pracę szkoły.

Pod uwagę będą brane wydatki poniesione od początku tego roku szkolnego.

RIRM

drukuj