fot. PAP/Darek Delmanowicz

Rekordowa liczba deklaracji PIT złożonych przez internet

Z roku na rok coraz więcej Polaków rozlicza się z fiskusem przez internet. W tym roku takich deklaracji do urzędów skarbowych wpłynęło ponad 18 milionów.

Łącznie Polacy złożyli blisko 21 milionów PIT-ów. Zdecydowana większość z nich wpłynęła przez Internet.

– W tym roku ponad 18,3 miliona zeznań trafiło do Krajowej Administracji Skarbowej w formie elektronicznej.  Jest to o ponad 2 miliony więcej takich dokumentów niż w roku ubiegłym – mówi Małgorzata Spychała z Izby Administracji Skarbowej w Poznaniu.

W stolicy Wielkopolski w niektórych urzędach skarbowych tylko 10 procent poznaniaków zeznania składało w formie papierowej.

– W I Urzędzie Skarbowym w Poznaniu za 2019 rok odnotowaliśmy rekordową liczbę deklaracji złożonych za pośrednictwem środków elektronicznych. W skali ogólnej złożonych deklaracji było to ponad 90 procent złożonych deklaracji w formie elektronicznej – podkreśla Agnieszka Targosz z I Urzędu Skarbowego w Poznaniu.

Z roku na rok coraz większą popularnością cieszy się też usługa Twój e-PIT. W 2020 roku poprzez tę usługę wysłano prawie 9 milionów deklaracji. Wpływ na rekordową liczbę PIT-ów złożonych przez internet miał koronawirus.

-Niewątpliwie sytuacja, w której się znaleźliśmy, na pewno miała wpływ na zmianę decyzji podatników, a tym samym do skorzystania z tych możliwości, które nie wymagają indywidualnej wizyty w urzędzie skarbowym – tłumaczy Małgorzata Spychała.

Ale oprócz koronawirusa z wielu badań wynika, że z roku na rok narzędzia elektroniczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem Polaków.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl