fot. Monika Bilska

Bruksela: Trwa wideokonferencja unijnych ministrów ds. energii na temat Europejskiego Zielonego Ładu  

W Brukseli rozpoczęła się wideokonferencja unijnych ministrów ds. energii na temat Europejskiego Zielonego Ładu oraz odbudowy gospodarki po pandemii.

Tzw. Europejski Zielony Ład przewiduje osiągnięcie przez Wspólnotę neutralności klimatycznej po 2050 roku, czyli do tego czasu emisja dwutlenku węgla miałaby się równać pochłoniętej.

Dla Polski kluczowe jest utrzymanie uzgodnień z grudnia 2019 roku – mówiła na antenie TV Trwam europoseł Anna Zalewska.

– To znaczy, że jesteśmy zeroemisyjni do 2050 r., ale jest jeden kraj, który będzie dochodził do tej zeroemisyjności swoimi własnymi ścieżkami. To jest dla nas kluczowe. Chcemy, żeby tak były liczone pieniądze, tak liczony punkt startowy, żeby każdy kraj miał swoją indywidualną ścieżkę – zaznaczyła Anna Zalewska.

W lutym Komisja Europejska przedstawiła propozycję finansowania procesu dochodzenia do neutralności klimatycznej. Kluczową częścią ma być Mechanizm Sprawiedliwej Transformacji wart ok. 100 mld euro.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl