fot. twitter.com

Referendum ws. projektu nowej konstytucji tematem rozmowy marszałka Senatu z wiceszefem Kancelarii Prezydenta

Planowane referendum ws. projektu nowej konstytucji będzie tematem dzisiejszego spotkania marszałka Senatu Stanisława Karczewskiego z wiceszefem Kancelarii Prezydenta Pawłem Muchą.

Podczas ubiegłorocznych uroczystości z okazji Święta Konstytucji 3 Maja prezydent Andrzej Duda ogłosił swoją inicjatywę przeprowadzenia plebiscytu ws. zmian w ustawie zasadniczej. Miałby się on odbyć w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja podkreślił, że do rozważenia jest wiele tematów, m.in. kwestie terminów i pytań referendalnych.

Będzie to wstępna rozmowa. Będziemy mówili o swoich uwagach, zastrzeżeniach i wątpliwościach. Moje największe wątpliwości dotyczą terminu, ale rozumiem, że jutro będziemy o tym rozmawiać. To rozpocznie nasz dialog z Kancelarią Prezydenta i w przyszłości będziemy podejmować ostateczne decyzje – wskazał Stanisław Karczewski.

W listopadowym referendum obywatele mieliby odpowiedzieć na ok. 10 pytań, sformułowanych na podstawie wcześniejszych konsultacji społecznych.

Mają one określić kierunki zmian, które zostaną zawarte w przyszłym projekcie ustawy zasadniczej.

RIRM

drukuj