Prezydent ogłosi dziś propozycję pytań referendalnych dot. konstytucji

Poznamy dziś propozycję pytań referendalnych w sprawie zmian w Konstytucji.  Prezydent Andrzej Duda ogłosi je po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju.

Propozycje pytań referendalnych są efektem rocznej debaty konstytucyjnej, w ramach której odbyło się kilkadziesiąt spotkań, w tym 18 otwartych spotkań regionalnych oraz debaty ekspercie w Pałacu Prezydenckim.

Pod koniec kwietnia, podczas kongresu „Wspólnie o Konstytucji na Narodowym”, prezydent Andrzej Duda odniósł się do ogólnych kwestii, które nowa Konstytucja miałaby rozstrzygnąć. Nie zdradził jednak, jakie konkretnie pytania chciałby zadać Polakom. Mówił jedynie, że ma być ich dziesięć.

Propozycje pytań referendalnych mamy poznać dziś po posiedzeniu Narodowej Rady Rozwoju , która rozpocznie się o godzinie 15:00 w Pałacu Prezydenckim, a w trakcie której członkowie Rady i doradcy prezydenta omówią ich zakres.

Według prezydenckiego ministra Pawła Muchy wniosek do Senatu o przeprowadzenie referendum prezydent Andrzej Duda złoży najprawdopodobniej 23 lipca. Decyzja Senatu miałaby zapaść na ostatnim lipcowym posiedzeniu Izby, które jest zaplanowane w dniach 25, 26 i 27 lipca. Prezydent chce, aby referendum konsultacyjne w sprawie Konstytucji odbyło się 10 i 11 listopada. PiS wciąż nie podjął jeszcze decyzji, czy poprze pomysł referendum.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl