fot. PAP/Radek Pietruszka

RDS będzie dyskutować m.in. o szkolnictwie zawodowym

Szkolnictwem zawodowym oraz wdrażaniem elektronicznej dokumentacji medycznej zajmie się na dzisiejszym posiedzeniu plenarnym Rada Dialogu Społecznego.

Podczas spotkania wiceminister edukacji narodowej Marzena Machałek ma poprowadzić prezentację „Biznes dla szkół, szkoły dla biznesu”. Rada ma również podjąć uchwały ws. programu swoich prac na 2018 r., upowszechnienia płatności bezgotówkowych oraz wdrażania elektronicznej dokumentacji medycznej.

Przewodnicząca RDS, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska podkreśliła w czwartek, że liczy na to, że na piątkowym spotkaniu pojawią się wszyscy nowo powołani członkowie.

„Prezydent podczas uroczyści wręczył powołania, a teraz czas na pracę. Myślę, że wszyscy się zgłoszą” – mówiła.

W lutym prezydent Andrzej Duda powołał – w związku ze zmianami w składzie Rady Ministrów – pięcioro nowych przedstawicieli rządu do Rady Dialogu Społecznego: ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego, ministra inwestycji i rozwoju Jerzego Kwiecińskiego, minister finansów Teresę Czerwińską i wiceministra finansów Wiesława Janczyka.

Na godz. 14.30 zaplanowano briefing prasowy minister Elżbiety Rafalskiej. Tematem ma być kształcenie zawodowe – współpraca z przedsiębiorcami (biznes-nauka) oraz ochrona zdrowia, w tym problemy zawodów medycznych. Tego samego dnia odbędzie się posiedzenie prezydium RDS.

W RDS zasiadają przedstawiciele pracodawców, związkowców i rządu oraz prezydenta, prezesa NBP i GUS. Przewodniczący RDS co roku się zmieniają; na przemian są to reprezentanci związków, pracodawców i rządu.

PAP/RIRM

drukuj