fot. Przemysław Keler/KPRP

Prezydent A. Duda wziął udział w obradach Rady Dialogu Społecznego

W Pałacu Prezydenckim z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odbyły się obrady Rady Dialogu Społecznego. Minister rodziny Marlena Maląg poinformowała o sytuacji na rynku pracy.

Uratowanie miejsc pracy w czasie pandemii jest wielkim sukcesem – mówił podczas dzisiejszych obrad Rady Dialogu Społecznego prezydent Andrzej Duda.

– Nasze działania, wszystkie tarcze antykryzysowe, które przyjmowaliśmy, wszystkie rozwiązania legislacyjne, robione szybko i z wielkim mozołem, przy ogromnym wysiłku całych zespołów ludzi, służyły temu, aby w jakiś sposób starać się uratować gospodarkę za wszelką cenę – akcentował Andrzej Duda.

Prezydent zwrócił uwagę, że większość polskich przedsiębiorców okazała się odpowiedzialna. Pieniądze rzeczywiście zostały wydane na ratowanie i utrzymanie miejsc pracy. Prezydent dziękował przedsiębiorcom za taką postawę.

– Chcielibyśmy wszyscy, żeby nie było więcej absolutnie żadnych lockdownów, żeby ludzie mogli normalnie pracować, żeby firmy mogły funkcjonować, żeby dzieci mogły normalnie uczęszczać do szkoły, żeby życie wróciło na normalne tory, a gospodarka mogła się rozwijać – stwierdził Andrzej Duda.

Kryzys gospodarczy wywołany pandemią nie zahamował wzrostu zatrudnienia – podkreśliła minister Marlena Maląg.

– Wskaźnik zatrudnienia w Polsce [w przedziale 15-64 lata – red.] jest wyższy niż w UE. Wynosi on 68,7 proc. – wskazała Marlena Maląg.

Bezrobocie praktycznie nie wzrosło. Współczynnik stopy bezrobocia w Polsce wyniósł 3,2 proc., a w UE – 7,2 proc.

– Polska ma trzeci wynik, jeżeli chodzi o stopę bezrobocia, co jest dla nas zadowalające – zaznaczyła Marlena Maląg.

Wzrósł również odsetek osób aktywnych zawodowo w przedziale wiekowym 15-64. Wynosi on 71 proc. – podała minister rodziny.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl