Ratownicy medyczni z Białej Podlaskiej przeszli w Marszu Godności

Ratownicy medyczni z Białej Podlaskiej przeszli wczoraj w Marszu Godności, zwracając w ten sposób uwagę na występowanie w pracy mobbingu. To ich kolejna akcja, która ma ukazać problem złego traktowania ze strony ich szefa Romana Filipa.

Marsz Godności zgromadził ponad stu pracowników pogotowia z Białej Podlaskiej.

– Zorganizowaliśmy Marsz Godności, żeby pokazać innym, co dzieje się w naszym zakładzie pracy. Chcemy powiedzieć głośno: dość mobbingowi, zastraszaniu i poniżaniu (…). Byłem przez dyrektora zastraszany zwolnieniem z pracy – akcentuje ratownik medyczny Andrzej Kielak.

Obecnie stacją pogotowia z Białej Podlaskiej kieruje oddelegowany przez Urząd Marszałkowski Michał Jedliński. Z kolei Roman Filip, wobec którego kierowane są zarzuty, został wysłany na kilkumiesięczny urlop.

– Na zebraniach ogólnych jesteśmy nazywani „oszołomami” i „nieudacznikami”. Pracujemy zarówno w święta, jak i w zwykłe dni. Kiedyś panowała atmosfera rodzinna, natomiast dzisiaj ta sytuacja doprowadziła do wewnętrznego podziału – zaznacza inny ratownik medyczny Jan Kondraciuk.

Ratownicy postanowili o sprawie poinformować różne instytucje. Zebrali już dowody na mobbing – mają dokumenty, nagrania, zdjęcia, pisemne oświadczenia pracowników oraz relacje świadków.

Ratownicy przeszli  do stacji pogotowia, gdzie wręczyli  dokumenty z dowodami na mobbing urzędnikom  marszałka województwa, którzy przeprowadzają kontrolę.

 


TV Trwam/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl