fot. PAP/Paweł Supernak

Raszyn: szef MON uczestniczył w przysiędze 300 absolwentów szkół ponadpodstawowych – elewów służby przygotowawczej

W podwarszawskim Raszynie odbyła się przysięga 300 absolwentów szkół ponadpodstawowych, elewów służby przygotowawczej. W uroczystości uczestniczył szef MON-u Mariusz Błaszczak.

Na rynku miejskim stanęli absolwenci, którzy uczestniczyli w pierwszej edycji programu „Certyfikowane Wojskowe Klasy Mundurowe”. Do zgromadzonych zwrócił się minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

– Rozmawiałem z dowódcami. Mówili o tym, że świetnie się sprawdziliście, że jesteście gotowi do tego, by stać na straży naszej ojczyzny. Kiedy rozmawiałem z wyróżnionymi, pytałem, jakie mają plany na przyszłość, wszyscy mówili, że Wojsko Polskie. Bardzo cieszę się z Waszej konsekwencji. To niewątpliwie wzmacnia możliwości obronne Polski – powiedział szef MON.

Przysiędze towarzyszy festyn wojskowy. Odwiedzający Raszyn będą mieli okazję zobaczyć między innymi sprzęt, którego używają polscy żołnierze.

Przewidziano również koncert orkiestry wojskowej, spotkania z żołnierzami w ramach kampanii „Zostań Żołnierzem RP” i degustację tradycyjnej żołnierskiej grochówki.

RIRM

drukuj