fot. PAP/Tomasz Gzell

Szef MSWiA spotkał się z przedstawicielami służb mudurowych  

Minister spraw wewnętrznych i administracji Mariusz Błaszczak spotkał się z funkcjonariuszami służb porządkowych, którzy będą pełnić służbę w czasie Bożego Narodzenia.

Dzięki Wam pozostali Polacy mogą spędzić ten czas z rodzinami, w poczuciu bezpieczeństwa – powiedział minister.

W spotkaniu opłatkowym z kierownictwem MSWiA udział wzięli policjanci, strażacy, pracownicy straży granicznej oraz Biura Ochrony Rządu.

Mariusz Błaszczak podziękował im za sumienną służbę, dzięki której w Polsce święta są czasem spokojnym. W ten sposób minister odniósł się do ostatniego zamachu terrorystycznego, do którego doszło w Berlinie podczas bożonarodzeniowego jarmarku.

Szef MSWiA złożył też życzenia.

– Święta spędzicie państwo na służbie, a więc chciałbym na państwa ręce złożyć wyrazy podziękowania, państwa najbliższym, państwa rodzinom za wyrozumiałość, za wsparcie, jakiego na co dzień państwu udzielają. Proszę przyjąć też życzenia spokojnej służby, jak najmniej interwencji, żeby święta Bożego Narodzenia były czasem spokoju i radości. Wszystkiego dobrego – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Jednocześnie Mariusz Błaszczak wskazał, że rząd zrobił wiele, aby Polska mogła być krajem bezpiecznym. Jako przykłady wymienił m.in. stworzenie ustawy antyterrorystycznej oraz modernizację służb mundurowych.

Szef MSWiA przypomniał, że od nowego roku pensje funkcjonariuszy wzrosną o 250 złotych.

RIRM

drukuj