fot. PAP/Marcin Obara

Min. M. Błaszczak: Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to jest regularne wojsko

Wojska Obrony Cyberprzestrzeni to jest regularne wojsko. Posiada zdolności zarówno obronne, służące rozpoznaniu, jak i zdolności służące ofensywie, jeśli taka byłaby konieczność – powiedział we wtorek szef Ministerstwa Obrony Narodowej, Mariusz Błaszczak, podczas uroczystości powołania nowego komponentu Sił Zbrojnych RP – Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

„Konsekwentnie budowaliśmy zdolności w dziedzinie cyberbezpieczeństwa. W 2019 roku powołaliśmy do życia Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni, konsolidując instytucje, które wcześniej były rozproszone, które zajmowały się właśnie tą sferą” – wskazał szef MON.

https://twitter.com/MON_GOV_PL/status/1491019324949417991

Dodał, że dziś do życia powoływane jest dowództwo komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni. Wskazał, że dowództwo będzie ściśle zintegrowane z Narodowym Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni. [czytaj więcej]

„Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, że w XXI wieku ataki cybernetyczne stały się jednym z narzędzi agresywnej polityki, m.in. naszego sąsiada. Dlatego te zdolności dla Wojska Polskiego mają charakter fundamentalny, kluczowy” – ocenił Mariusz Błaszczak.

W trakcie uroczystości gen. bryg. Karol Molenda otrzymał od ministra Błaszczaka decyzję o wyznaczeniu na stanowisko Dowódcy Komponentu Wojsk Obrony Cyberprzestrzeni.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl