W Moskwie blokady dla ciężarówek w miejscach świątecznych zgromadzeń

Policja zablokuje dla ciężarówek dojazdy do miejsc masowych imprez świątecznych w Moskwie w związku z zamachami w Nicei i Berlinie – poinformował w środę naczelnik stołecznej policji drogowej Wiktor Kowalenko.

Podczas obchodów Nowego Roku policja zapowiada blokowanie dużych podjazdów drogowych, by uniemożliwić próbę wjechania w tłum. Miejsca te mają być odgrodzone przez ustawienie dużych ciężarówek. „Zdajemy sobie sprawę, widzimy te wydarzenia, do jakich dochodzi na świecie (..), dlatego uważamy, że duże podjazdy powinny być fizycznie zagrodzone” – tłumaczył Kowalenko.

Władimir Domaszew ze stołecznej policji zapewnił, że na Plac Czerwony w noc sylwestrową wpuszczane będą tylko osoby posiadające bilety, a próby przedostania się osób postronnych będą udaremniane. Tym samym na plac będzie mogło się przedostać około 6 tys. osób.

Bezpieczeństwa podczas świątecznych imprez ma pilnować około 15 tys. funkcjonariuszy różnych służb, w tym policji i gwardii narodowej (Rosgwardii).

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl