Raport ONZ ws. broni chemicznej w Syrii jest gotowy

Raport ekspertów ONZ ws. broni chemicznej w Syrii jest gotowy – poinformował w piątek szef tego zespołu Ake Sellstroem, który odmówił jednak skomentowania treści dokumentu.

Sekretarz generalny ONZ Ban Ki Mun powiedział, że spodziewa się, iż dokument potwierdzi informacje o użyciu tej broni w Syrii.

Wierzę, że raport ten (…) w sposób bezdyskusyjny wykaże, że użyto broni chemicznej, choć nie mogę tego powiedzieć publicznie, dopóki go nie dostanę – zastrzegł Ban, który nie powiedział również, czy to siły reżimu prezydenta Baszara el-Asada wykorzystały gazy bojowe 21 sierpnia na przedmieściach Damaszku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl