By Maciej Ukleja - [1] - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4311954

Radni Zamościa solidarni z ks. abp. Markiem Jędraszewskim

Radni Miasta Zamość podjęli uchwałę, w której opowiedzieli się za nauczaniem Kościoła odnośnie ideologii LGBT. Wyrazili w ten sposób solidarność z ks. abp. Markiem Jędraszewskim, metropolitą krakowskim. Unieważnienia uchwały przez wojewodę lubelskiego domagała się Monika Pawłowska, „jedynka” na listach wyborczych Lewicy. Przemysław Czarnek odpowiada i wskazuje: byłoby to uderzenie w wolność słowa.

Rada Miasta Zamość przyjęła uchwałę, w której poparła słowa ks. abp. Marka Jędraszewskiego. Metropolita krakowski ostrzegał przed ideologią LGBT nazywając ją „tęczową zarazą”. Później – już na antenie Radia Maryja – przypomniał, że miłość nie może prowadzić do tego, by oszukiwać człowieka. Stanowisko całej rady miasta Zamość spotkało się z krytyką Koalicji Obywatelskiej. Pod jej zarzutami podpisała się Monika Pawłowska, która startuje do Sejmu z pierwszego miejsca na listach Lewicy.

– Chciałabym wezwać wojewodę Czarnka, który mówi o sobie jako osoba, która walczy o wartości, żeby natychmiast, w trybie pilnym, tę uchwałę unieważnił – mówiła kandydat Lewicy.

Wojewoda jednak nie zamierza tego czynić. Co więcej – podpisuje się pod słowami ks. abp. Marka Jędraszewskiego.

– Stanowisko polegające na obronie świętej prawdy wygłoszonej przez ks. abp. Marka Jędraszewskiego w ogóle nie podlega jakiejkolwiek dyskusji – akcentował prof. Przemysław Czarnek.

Dodatkowo wojewoda przypomniał, że próba unieważnienia stanowiska radnych Zamościa byłaby formą cenzury.

– Stanowiska rad gmin, powiatów czy sejmików województw nie podlegają nadzorowi wojewody. To byłoby ograniczenie wolności słowa radnych Rady Miasta Zamość – oznajmił Przemysław Czarnek.

W swoim stanowisku radni Zamościa opowiedzieli się za nauczaniem Kościoła wobec ideologii LGBT. Poparli słowa metropolity krakowskiego. To głos w obronie podstawowych zasad moralnych – czytamy w uchwale.

TV Trwam News/RIRM

drukuj