Rada Częstochowy zagłosuje ws. Okien Życia

Rada Miasta Częstochowy będzie głosowała pod koniec miesiąca nad projektem ws. funkcjonowania Okien Życia.

ONZ chce ich zlikwidowania na terenie Unii Europejskiej. Powołuje się na to, że noworodek ma prawo poznać swoich biologicznych rodziców, a pozostawienie go w Oknie Życia nie daje takich możliwości.

W przygotowanym stanowisku przez jednego z radnych czytamy „Jesteśmy za zachowaniem większego prawa wyboru i przeciwstawiamy się jakimkolwiek pomysłom, które mogą narazić życie między innymi najmłodszych mieszkańców Częstochowy”.

Apelujemy do właściwych organów administracji państwowej o skuteczną ochronę prawną Okien Życia w Polsce, gwarantującą ich działanie bez żadnych przeszkód – mówi Marcin Maranda, radny miasta Częstochowy.

 – Mam nadzieję, że częstochowscy radni podejmą takie stanowisko. W Krakowie stało się to jednogłośnie. Myślę, że sprawa nie budzi żadnych kontrowersji o tyle, że dotyczy życia dzieci. W tym stanowisku zwróciłem uwagę na bardzo ważny aspekt. Otóż chodzi o to, żeby kobiety które będą chciały podjąć taki drastyczny krok miały prawo wyboru. I te, które nie chcą zostawiać swoich dzieci w szpitalach, aby miały możliwość pozostawienia noworodka właśnie w Oknach Życia – powiedział Marcin Maranda.

RIRM

drukuj